Įgytos žinios pasiteisino

2024 05 14


2024 m. balandžio 24-25 dienomis Marijampolės profesinio rengimo centre vyko Lietuvos Respublikos profesinio mokymo įstaigų mokinių svetingumo profesinio meistriškumo „AEHT- LT 2024″ konkursas, kurio tikslas – suburti profesinio mokymo įstaigų mokinius ir suteikti jiems galimybę susitelkti ir pademonstruoti savo įgūdžius. Darbas komandose, kurias sudaro skirtingų mokyklų mokiniai, ugdo ne tik profesinius, bet ir komunikavimo, verslumo, darbo planavimo, pilietiškumo bei kitus bendruosius gebėjimus.

Nacionaliniame svetingumo sektoriaus konkurse dalyvavo 88 mokiniai iš dvidešimt dviejų  Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Būsimi maisto gamybos ir aptarnavimo specialistai savo gebėjimus demonstravo septyniose rungtyse. Konkurse varžėsi būsimieji baristos, vyko karvingo (meninio pjaustymo iš vaisių ir daržovių) rungtys. Mokiniai gamino kokteilius ir konditerijos gaminius, vyko kulinarinio dekatlono varžytuvės, buvo demonstruojamas kulinarinis menas, restorano aptarnavimo įgūdžiai. Dalyvių nuomone, šis konkursas – geras būdas atsiskleisti, įgyti patirties ir tobulėti.

Kvietimą dalyvauti konkurse gavo ir Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyrius. Kadangi mokykla ruošia virėjus, buvo nuspręsta išbandyti jėgas dekatlono varžytuvėse. Mokyklai atstovavo trečio kurso virėjų specialybės mokinės Aušra B. ir Ugnė L., kurias paruošė ir lydėjo profesijos mokytoja Sigita Č..

Daug ruošimosi, daug jaudulio ir ne be reikalo. Nors rungtys buvo tikrai sudėtingos, mokinės demonstravo puikų profesinį pasiruošimą, gebėjimą dirbti komandoje, strateginį mąstymą.

 „Čia man buvo didelė praktika, galimybė išmokti daugiau, susipažinti su kitais būsimais virėjais ir įgauti daugiau patirties. Visą laiką reikia tobulėti ir niekada neverta sustoti. Man buvo labai įdomu“, – pasakojo konkurso dalyvė Ugnė L., laimėjusi antrą vietą. Aušra B. taip pat džiaugėsi nauja patirtimi ir naujomis pažintimis su kitų mokyklų moksleiviais, ryžtingai ir kūrybingai atliko užduotis, patobulino turimas dalykines ir bendrąsias kompetencijas.

Džiaugiamės už galimybę tobulėti, išmokti, susipažinti ir pasirodyti.

Profesijos mokytoja Sigita Č.

misc-9
misc-12 misc-13 misc-14
misc-15 misc-16 misc-17