Žalioji palangė

2024 05 15


Gavę pasiūlymą dalyvauti ekologiniame konkurse „Žalioji palangė“, kurį organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) ir Vilniaus universiteto botanikos sodas, mokiniai ilgai nedvejojo. Vieni – dėl to, kad mėgsta auginti gėles ar kitus augalus, kiti – dėl to, kad norėjo išbandyti naują veiklą.

Susirinkę aptarėme iškilusius klausimus: kokius augalus galėtume auginti, ar jie dera tarpusavyje, kokias talpas galime panaudoti sėklų daiginimui bei pikavimui ir ar mūsų mokykloje jiems tinkamos sąlygos augti. Tuo pačiu moksleiviai prisiminė bei pagilino turimas žinias apie augalų augimui reikalingas sąlygas.

Nusprendėme auginti, tai, ką vėliau galėtume naudoti, t.y. valgomuosius pomidorus („Vilma“, „Oranže“), kvapiuosius bazilikus („Italiano classico“), vienametes paprikas („De cayenne“), vaistines medetkas („Art shades“), gvazdikinius serenčius („Lemon drop“). Šie augalai ne tik naudingi (maistinėmis ar vaistinėmis savybėmis), bet ir dera auginti kartu. Pavyzdžiui, dėl savo unikalių savybių bazilikai, serenčiai bei medetkos nuo pomidorų atbaido kenkėjus.

Norėdami saugoti gamtą ir būti bent šiek tiek tvarūs, daiginimui pasirinkome plastikinius indelius nuo įvairių produktų. Išpikuotus augalus auginame įvairiuose jau naudotuose vazonėliuose ar loveliuose.

Visą darbą atliko patys mokiniai: sėjo, laistė, pikavo, stebėjo. Nors galutinių rezultatų (pomidorų vaisių ar gėlių žiedų) dar reikės palaukti, tačiau kol kas augalai auga puikiai.

Biologijos mokytoja Vilija Kanapinienė

misc-9
misc-12 misc-13 misc-14
misc-15 misc-16 misc-17